По-бързото време за плащане привлича още по-малък интерес; Само 25% от анкетираните са готови да предоставят своя имейл адрес за това предимство, а 52% категорично отказват да споделят каквито и да било лични данни.
Промяна на демографските данни на потребителите и предпочитанията за пазаруване
В това уравнение неприкосновеността на личния живот срещу ползите се получава разделение между поколенията. Докато по-възрастните им колеги остават по-предпазливи, дори и със стимули, по-младите потребители показват по-голяма отвореност за споделяне на лична информация , включително телефонни номера, в замяна на облаги.
Тази тенденция предполага, че магазините трябва внимателно да коригират стратегията си, за да балансират привлекателните предимства с действията за изграждане на доверие между няколко демографски групи.
Хранителната индустрия предоставя особено интересна илюстрация на променящите се потребителски вкусове.
Въпреки че между март 2020 г. и лятото на 2021 г. епидемията стимулира увеличаване на онлайн пазаруването на хранителни стоки, пазаруването в магазина се харесва на 36% от потребителите. Цената все още е основният фактор за клиентите в магазина, следвана от удобството (59%), след това наличността на продукта (53%).
Онлайн изживяването с хранителни стоки се различава; удобството води с 49%, следвано от цената и доставката с 46%. Потребителите посочват, че намалените такси за доставка (40%), подобрените онлайн сделки (34%) и минималнитеизисквания за покупка (28%) биха насърчили по-честото онлайн пазаруване на хранителни стоки.
Въпреки продължаващите опасения за поверителността, програмите за лоялност продължават да демонстрират жизненоважната си роля в стратегията за търговия на дребно, особено на пазара в Обединеното кралство.
Статистиката е убедителна: 82% от британските потребители притежават карти за лоялност, като впечатляващите 77% ги използват по време на всяко пазаруване, подчертавайки успешното култивиране на лоялност на клиентите в супермаркетите.